BMW X6

ب ام و X6

قیمت:$60,595 - $73,895
BMW X6

BMW X6

در پی موفقیت نسل اول ب ام و X6، خودروساز باواریایی نسل دوم این شاسی بلند را روانه بازار کرد. اگرچه طراحی قسمت جلوی نسل جدید X6 از جمله کاپوت، گلگیرها و شیشه جلو از مدل فعلی X5 الهام گرفته شده است، اما کمپانی سازنده با کوتاه تر کردن ارتفاع سقف و استفاده از طراحی شیبدار، ظاهر زیبایی به این خودروی چهار درب اسپرت بخشیده است. با این وجود، در طراحی این خودرو خلاقیت جدیدی دیده نمی‌شود و شاید در نسل سوم X6 شاهد نوآوری های کمپانی ب ام و باشیم.با وجود فاصله محوری مشابه مدل های قبلی (۲۹۳ سانتی متر)، مدل ۲۰۱۵ ب ام و X6 از ۹ سانتی متر طول، حدود ۰٫۵ سانتی متر عرض، و ۱٫۵ سانتی متر ارتفاع بیشتر برخوردار است. همچنین، استفاده از ورق آلومینیوم در ساخت کاپوت، منیزیم برای پنل ابزار و کیلومترشمار، و پلاستیک گرمادیده برای گلگیرهای جلو، علاوه بر کاهش وزن نسل جدید X6 از ۲,۳۷۰ کیلوگرم به ۲,۲۴۵ کیلوگرم، نقش به سزایی در بهبود هندلینگ و عملکرد خودرو داشته است.کمپانی ب ام و با انجام آزمایشات مختلف و قرار دادن X6 جدید در تونل باد به مدت طولانی، موفق شد ضریب درگ این خودرو را از ۰٫۳۵ به ۰٫۳۲ برساند؛ طراحی قسمت جلو و عقب، همچنین وجود مجاری عبور هوا در سپر به عبور راحت باد از سطح بدنه کمک شایانی می‌کند.کاهش وزن در کنار طراحی مناسب بدنه، سبب کاهش چشمگیر مصرف سوخت X6 شده است؛ برای مثال، در تست های صورت گرفته در اروپا مصرف سوخت ب ام و X6 xDrive50i با موتور ۸ سیلندر خورجینی ۴٫۴ لیتری مجهز به توربوشارژر دوگانه حدود ۲۲ درصد کاهش یافته است. با این وجود، ارزیابی های EPA تغییر چندانی در مصرف سوخت نشان نمی‌دهند (۱۸/۱۲/۱۶ لیتر به ترتیب برای شهر/بزگراه/ترکیبی در مقایسه با ۲۰/۱۳/۱۶ لیتر برای مدل ۲۰۱۴).

BMW X6_engine

BMW X6_engine

شاید در نگاه اول اینطور به نظر برسد که مدل جدید ب ام و X6 xDrive50i از همان پیشرانه قدیمی ۸ سیلندر خورجینی ۴٫۴ لیتری مجهز به توربوشارژر استفاده می‌کند؛ اما اگر به جزئیات دقت کنید متوجه می‌شوید که در مدل جدید قدرت از ۴۰۰ به ۴۵۰ اسب بخار و گشتاور از ۶۱۰ به ۶۵۰ نیوتن متر افزایش یافته است. این افزایش قدرت و گشتاور به لطف استفاده از سیستم Valvetronic ب ام و (سوپاپ با زمان بندی متغیر) و حذف دریچه گاز قدیمی میسر شده است. استفاده از سیستم تزریق سوخت مستقیم و قرارگیری توربوشارژرها به صورت V شکل در بالای موتور، جریان گردابی منحصر به فردی را سبب می‌شود. گفتنی است، حداکثر قدرت موتور در بازه ۵۵۰۰ تا ۶۰۰۰ دور بر دقیقه و حداکثر گشتاور در بازه ۲۰۰۰ تا ۴۵۰۰ دور بر دقیقه به دست می‌آید.گیربکس هشت سرعته اتوماتیک نیز، اگرچه تنها انتخاب برای X6 است، اما مدل اسپرت سری ZF این گیربکس با برخورداری از سیستم کنترل شروع حرکت، عملکرد بسیار خوبی از خود نشان می‌دهد. به لطف سیستم چهار چرخ محرک، شتاب ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت X6 xDrive50i کاهش یافته و به ۴٫۸ ثانیه رسیده است. تنظیمات سیستم تعلیق مدل جدید این شاسی بلند باواریایی، مشابه مدل قبلی آن می‌باشد: دوجناغی در جلو و چند اتصالی در عقب؛ گفتنی است، در صورت استفاده از پکیج سیستم تعلیق قابل تنظیم، فنرهای بادی در عقب جایگزین فنرلول های استیل ثابت می‌شوند.

BMW X6

BMW X6

قابلیت خم شدن ۲۶ درجه ای فرمان، و وجود دو سیستم کنترل در سراشیبی و کنترل کشش قابلیت های آف رود بسیار خوبی در اختیار X6 می‌گذارد. وجود تایرهای عاج دار، فاصله کوتاه نوک سپر تا محور چرخ ها در عقب و جلو، ارتفاع ۲۱ سانتی متری شاسی از سطح زمین، و امکان حرکت در آب تا عمق ۵۰ سانتی متری، باواریایی زیبا را به جنگجوی بی بدیل جاده های ناهموار و آف رود تبدیل می‌کند.امکان تماشای وضعیت سیستم xDrive در نمایشگر ۳D خودرو به شما اجازه می‌دهد زاویه گردش چرخ ها و در کل دینامیک خودرو را در بهترین حالت ممکن قرار دهید. ترکیب سنسورهای دینامیک بسیار سریع و سیستم ضد لغزش فعال در سیستم تعلیق قابل تنظیم Dynamic که به صورت سفارشی در اختیار شما قرار می‌گیرد، امکان پیروزی بر محدودیت های فیزیکی را برای این غول ۲٫۵ تنی فراهم می‌آورد.با قرار دادن سیستم تعلیق در حالت Sport+، شاهد عملکرد عالی X6 در پیچ ها خواهیم بود. کمپانی سازنده به صورت استاندارد از رینگ های ۱۹ اینچی با پهنای ۹ اینچ (۲۳ سانتی متر) و لاستیک های ۵۰/۲۵۵ بر روی مدل ۲۰۱۵ این شاسی بلند استفاده کرده است که تا حدودی باعث کم فرمانی X6 می‌شوند؛ استفاده از رینگ های ۲۰ اینچی با پهنای ۱۰ اینچ (۲۵ سانتی متر) و تایرهای ۴۰/۲۷۵ در جلو و ۱۱ اینچ (۲۸ سانتی متر) با تایرهای ۳۵/۳۱۵ در عقب، اگرچه چسبندگی تایرها را افزایش می‌دهد اما باز هم مانع از کم فرمانی نمی‌شود. در اینجا است که مبدل گشتاور دیفرانسیل عقب وارد عمل می‎شود و دو موتور الکتریکی کوچک آن با اعمال نیرو به چرخ های عقب، مسیر حرکت را تصحیح کرده و کم فرمانی را از بین می‌برند. وجود همین سیستم های الکترونیکی سبب می‌شود X6 در سرعت های زیاد نیز، عملکرد خوبی از خود به نمایش بگذارد.

BMW X6_side

BMW X6_side

سیستم تعلیق این خودرو به گونه ای طراحی شده است که بدون در نظر گرفتن شرایط جاده، راحتی و آسایش بی نظیری را در اختیار پنج سرنشین خود قرار می‌دهد؛ وجود فرمان الکتریکی نیز، تغییر مسیر را برای این باواریایی زیبا در هر سرعتی به راحتی امکان پذیر می‌سازد. بزرگ تر شدن ترمزهای جلو در کنار کاهش وزن مدل ۲۰۱۵، قدرت ترمز بیشتری در اختیار X6 جدید قرار می‌دهد.با وجود عملکرد عالی موتور و کیفیت رانندگی خوب  X6، به اعتقاد افراد بسیاری طراحی ظاهری برون گرایانه و منحصر به فرد این SUV عامل اصلی فروش و موفقیت آن به شمار می‌رود. اگرچه دماغه این خودرو در دیگر مدل ها نیز دیده می‌شود، اما حالت کوپه آن سبب تمایز مدل ۲۰۱۵ این باواریایی از دیگر مدل ها است. ابعاد کوچک شیشه ها سبب می‌شوند خودرو عضلانی تر و قدرتمندتر به نظر برسد.

BMW X6

BMW X6

BMW X6 (7)

از نظر زیبایی شناختی نیز، کمپانی ب ام و تمام توان خود را به کار برده است؛ چراغ های عقب پهن تر و سپر عقب برجسته تر، زیبایی X6 را صدچندان می‌کنند. کاهش ارتفاع ۲۰ میلی متری سپر عقب و کشیده تر شدن سقف سبب می‌شوند مدل جدید این خودرو در مقایسه با مدل های قبلی سریع تر به نظر برسد.

BMW X6_interior

BMW X6_interior

با نگاهی به داخل کابین و صفحه کیلومتر و نمایشگر مرکزی بزرگ ۱۰٫۲ اینچی آن، متوجه می‌شوید که داخل این خودرو همانند X5 طراحی شده است. پدهای چرمی تعبیه شده روی کنسول مرکزی، علاوه بر محافظت از زانو، جلوه خاصی به این شاسی بلند زیبا می‌بخشند. کاهش ارتفاع ۱۸ میلی متری صندلی های جلو در مقایسه با  X5، علاوه بر فراهم آوردن موقعیت رانندگی اسپرت تر، فضای سر کافی نیز در اختیار سرنشینان جلو قرار می‌دهد. گفتنی است، این خودرو در حالت استاندارد با ظرفیت پنج سرنشین ارائه می‌شود که شما در صورت تمایل می‌توانید آن را به صورت چهار سرنشین نیز، سفارش دهید. استفاده از آلومینیوم براق و چوب سپیدار در تزئینات داخلی، نمای بسیار زیبایی به کابین این باواریایی بخشیده است.

BMW X6_interior

BMW X6_interior

BMW X6 (9)

اگرچه این خودرو به صورت استاندارد از تودوزی چرم برخوردار است، اما خریداران در صورت تمایل می‌توانند از چرم دورنگ به صورت سفارشی بهره‌مند شوند. گفتنی است، با سفارش پکیج M Sport نیز، بخشی از تزئینات چرمی با پوشش آلکانترا جایگزین می‌شوند. صفحه کیلومتر دیجیتال با عقربه های مجازی و طیف وسیعی از اطلاعات، که بنابر حالت رانندگی منتخب شما نمایش داده می‌شوند، جلوه زیبایی به کابین X6 بخشیده اند. نورپردازی روی درب ها و داشبور نیز که می‌تواند به انتخاب شما به رنگ های آبی، نارنجی یا سفید دربیایید، از دیگر جلوه های بصری این شاسی بلند آلمانی است.شایان ذکر است، طراحی جدید تنها مختص داخل کابین و بدنه نبوده و مدل ۲۰۱۵ این خودرو از ۱۵ درصد فضای بار بشتر بهره می‌برد. همچنین تا شدن صندلی های عقب به نسبت ۴۰:۲۰:۴۰ علاوه بر فراهم آوردن راحتی بیشتر برای سرنشینان، امکان حمل بارهای حجیم تر را برای راننده فراهم می‌آورد. این باواریایی لوکس و زیبا از تجهیزات بیشماری بهره می‌برد که از جمله آنها می‌توان به چراغ های جلوی زنون و رینگ های ۱۹ اینچی اشاره کرد که در تیپ پایه به صورت استادارد در اختیار خریدار قرار می‌گیرند؛ اما برای بهره‌ مندی از برخی تجهیزات از جمله مسیریاب ماهواره ای باید هزینه اضافی پرداخت کنید. سیستم صوتی ۱۲۰۰ وات Bang & Olufsen ، چراغ های جلوی قابل تنظیم   LED، نمایشگر مجازی، دوربین دید در شب، سیستم پارک خودکار، و سیستم سرگرمی صندلی عقب از دیگر تجهیزات مدل جدید X6 به شمار می‌روند.

BMW X6

BMW X6

همچنین می‌توانید با سفارش پکیج M Sport و استفاده از سپرهایی با طراحی جدید، رینگ های ۱۹ یا ۲۰ اینچی مخصوص، سیستم تعلیق خشک تر، تزئینات داخلی اسپورت، ۱۰۰ اسب بخار قدرت بیشتر و شاسی محکم تر، عملکرد این شاسی بلند را افزایش دهید. گفتنی است، فروش ب ام و X6 xDrive50i مدل ۲۰۱۵ از ماه دسامبر و xDrive35i با موتور شش سیلندر مجهز به توربوشارژ و ۳۰۶ اسب بخار قدرت از بهار سال آینده آغاز می‌شود؛ تیپ دیفرانسیل عقب این خودرو نیز، با نام sDrive35، برای افرادی که نیازی به سیستم چهارچرخ محرک ندارند قابل خریداری است.

منبع:۱car

BMW X6

استاندارد آلایندگی:۱۸/۲۷

صفر تا شصت :۵٫۷ ثانیه

قدرت:۳۰۰ اسب بخار

حداکثر سرعت:۱۲۷ مایل بر ساعت

6 دیدگاه

  1. Mary

    تا حالا بارها و بارها سعی کردم وقتی از خیابون رد میشه محوش نشم ولی واقعا نمیشه.مسئولین رسیدگی کنن لطفا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ دهید؟ * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.